نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر | Saturday 7 Dec 2019 | اِسَّبِت ٩ ربيع الثاني ١٤٤١
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 127 | ۱۳۹۶ دوشنبه ۶ شهريور
کد خبر: ۱۴۴۲۲

دست‌انداز

انتشار آهنگ صبحت به خیر عزیزم، با صدای قالیباف
در یکصد و سی و هفتمین نشست شورای عالی فنی امور زیربنایی، اقدامات انجام‌شده درباره متروی تهران - پرند در حریم آزادراه تهران – قم به اطلاع اعضا رسید و پس از بحث و بررسی اعضا مجدداً بر لزوم تصویب طرح ایمن‌سازی در شورا و بهره‌برداری نکردن تا اجرائی شدن طرح اصلاحی تأکید شد.
محمدباقر قالیباف پس از اعلام این خبر در پیامی صوتی با پس‌زمینه آهنگ «صبحت به خیر عزییزم...» خطاب به اعضای شورا گفت «داداش! افتتاح کردم، مسافر هم سوار کردم، عکسامم باهاش گرفتم و کلا شهرداری رو تحویل دادم».

 

تسهیلات رفاهی برای متکدیان چهارراهی
مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری تهران با اشاره به شبه‌متکدیان و افرادی که پشت چراغ‌های راهنمایی فعالیت می‌کنند، گفت: کار این افراد کاملا غیرقانونی است و از فروشندگی آنها در این محل‌ها جلوگیری می‌شود و آنها ثبت نام شده‌اند تا در محل‌های بیست‌گانه جانمایی شوند.
بر این اساس، از این پس امکاناتی نظیر سایبان، آب خنک، مواد اولیه مانند زغال، اسپند، شیشه‌شور و... در ۲۰ چهارراه اصلی پایتخت به صورت پایلوت مهیا شده و به این ترتیب سردرگمی و بی‌نظمی‌ای که متکدیان چهارراهی را با مشکل مواجه کرده بود، برطرف می‌شود. متکدیان علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به سایت gedaja.ir برای دریافت خدمات ثبت نام کنند.

 

به آخوندی رأی ندهید
نماینده مردم جنوب استان بوشهر در جلسه رأی اعتماد و در مخالفت با عباس آخوندی با زیر سؤال ‌بردن برخی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در دوران تصدی‌گری او اشاره‌ای داشت به حمل‌ونقل و اینکه فقط در چهار سال گذشته به حمل‌ونقل ریلی توجه داشته و حمل‌ونقل عمومی از دید وی مغفول مانده است.
پس از آن، نمایندگان مخالفان آخوندی با اشاره به بی‌توجهی او به کاهش زادوولد در کشور، بالارفتن قیمت گلابی، یکسان نشدن نرخ ارز، افزایش آمار طلاق و مد شدن برگزاری جشن طلاق در کشور و نوسازی ناوگان هوایی در این وضعیت از نمایندگان خواستند به آخوندی رأی اعتماد ندهند.

 

پایان عملیات ساخت رمپ و لوپ‌های پل صراط
رئیس شورای شهر تهران در آخرین جلسه این شورا گفت: آقای دوستی به من پل صراط را یادآور شد، اما باید بگویم ما پل صراط را هم ساخته‌ایم و حتی رمپ و لوپ‌هایش را ایجاد کرده‌ایم و ان‌شاءالله از این پل هم می‌گذریم.
شنیده‌ها حاکی از این است که این پروژه با ترک تشریفات و به صورت BOT به آقای چمران و برخی دیگر از دوستانشان واگذار شده که بر اساس آن، تا ده سال یکی از لاین‌های این پل در اختیار پیمانکار خواهد بود.

 

گفت آنک یافت می‌نشود آنم آرزوست
رحمت‌الله حافظی با ورود قالیباف به صحن شورا در آخرین جلسه شورای چهارم خطاب به او گفت: « گفت آنک یافت می‌نشود آنم آرزوست» و جلسه را ترک کرد.
پس از این اتفاق، قالیباف با تأکید بر اینکه منصفانه نیست که بدون اطلاع قبلی مسابقه مشاعره برگزار کنید، ولی از آنجا که من همواره «بلدم»، گفت: ای آفتاب حسن برون آ دمی ز ابر/ وان ناز و باز و تندی دربانم آرزوست. حافظی پاسخ داد: در دست هر که هست ز خوبی قراضه‌هاست/ آن معدن ملاحت و آن کانم آرزوست. هرچند اشتباه لپی در خوانش برخی کلمات همهمه‌ای در شورا ایجاد کرد، قالیباف با دریافت برگه‌ای از معاون فرهنگی خود ادامه داد: اصلا والله که شهر بی‌تو مرا حبس می‌شود. حافظی با نیشخندی جواب داد: آوارگی و کوه و بیابانم آرزوست / زین همرهان سست عناصر دلم گرفت / شیر خدا و رستم دستانم آرزوست.


قالیباف برای اینکه کم نیاورد، سه مصرع پشت سر هم رو کرد: دی شیخ با چراغ همی‌گشت گرد شهر / کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست / گفتند یافت می‌نشود جسته‌ایم ما. حافظی که به دهانه در رسیده بود، رو برگرداند و گفت: من که همون اول گفتم آنک یافت می‌نشود آنم آرزوست.

 

کشف امکانات رهایی از ترافیک از برخی نمایندگان مجلس
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره طرح مسئله رفع حصر از سوی نمایندگان گفت: ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات به مردم تهران تحمیل کردند، حالا دنبال «رفع حصر» هستند. همین نمایندگان محترم تهران نمی‌دانند فاضلاب این شهر چه ضررهایی برای مردم ایجاد می‌کند؟ آیا خبر ندارند ترافیک تهران در چه وضعی قرار دارد؟ حتماً امکاناتی دارند که در ترافیک گیر نمی‌کنند!


نمایندگان مورد خطاب آقای نقوی بعد از این سخنان، ضمن اعلام پشیمانی خود چون نمی‌دانستند اساسا اعتراض به چیست، به چهار دسته مساوی تقسیم شدند. گروه اول با شرمساری از رفتار خود رفتند آن ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد را رفع و رجوع کنند و بعد دوباره درباه رفع حصر صحبت کنند. دسته دوم تیمی تحقیقاتی تشکیل دادند که ضررهای فاضلاب تهران و ارتباط آن با حصر را کشف و خنثی کنند. آن دسته که فهمیدند از برخی دوستانشان رودست خورده‌اند و آن امکانات گیرنکردن در ترافیک گیرشان نیامده است، قهر کردند و گروه بعدی هم شروع به رفع ترافیک تهران کردند که مسیرها باز و حصر رفع شود. رئیس مجلس هم اعلام کرد تا زمان حل شدن مسئله آب تهران، فاضلاب تهران، ترافیک تهران، هوای تهران، دمای تهران، کاهش نرخ میوه و بیکاری و خلاصه همه‌چیز، نمایندگان تهران حق اظهارنظر ندارند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی