نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد | Sunday 9 Aug 2020 | اِلأَحَّد ١٩ ذو الحجه ١٤٤١
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 207 | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
کد خبر: ۲۰۶۴۰
وزیر راه‌وشهرسازی:

ساخت ۳۰ هزار واحد پیش‌ساخته در سال ۹۸

وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرد که پس از اجرای طرح واحدهای پیش‌ساخته در مناطق سیل‌زده، بازخورد آن از سوی کسانی که از آنها استفاده می‌کنند، جمع‌بندی خواهد شد تا پس از موفقیت با ایجاد تسهیلات در دستور کار برای تولید انبوه قرار گیرد. ازاین‌رو مصمم به ساخت حداقل ۳۰ هزار واحد پیش‌ساخته در سال ۹۸ هستیم تا از این طریق مسکن موردنیاز تأمین و در اختیار مردم قرار گیرد.


محمد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه ساخت خانه‌های پیش‌ساخته با پانل بتونی، به اولویت‌های وزارت راه‌وشهرسازی در خصوص اقدامات اسکان هرچه زودتر مردم مناطق سیل‌زده با حداکثر سرعت و  رعایت استانداردها اشاره کرد و  اظهار کرد: «اسکان مردم در مناطق سیل‌زده با حداکثر سرعت و رعایت کیفیت و استانداردها از اولویت‌های وزارت راه‌وشهرسازی است و به دنبال فراهم‌کردن و ایجاد شرایط برای آن هستیم.»


او افزود: «به همین خاطر به دنبال الگوی پیش‌ساخته، با ساخت و نصب سریع هستیم، در این راستا چند الگو توسط دکترحسینی به مؤسسه سازنده خانه‌های پیش‌ساخته سفارش داده شد که امروز از بخش مقدماتی آن پروژه بازدید کردیم.» وزیر راه‌وشهرسازی افزود: «این پروژه ظرفیت نصب و بهره‌برداری از دو هزار واحد در ماه را دارد که با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و شخص رئیس‌جمهوری مبنی برساخت واحد در حداقل زمان برای سیل‌زدگانی که خانه‌های آنها تخریب شد،‌ بسیار مناسب است و این روش می‌تواند یک‌راه حل جدی و پاسخگو به زمان‌بندی مورد انتظار باشد.»


این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: «در این بازدید نمونه واحد ساخته‌شده مورد آزمایش قرار گرفت و مقرر شد یکسری اقدامات تکمیلی انجام شود. امیدوار هستیم این الگو در اولین فرصت دریکی از استان‌های سیل‌زده با اولویت استان لرستان اجرا شود.» او افزود: «پس از اجرای طرح واحدهای پیش‌ساخته در مناطق سیل‌زده، بازخورد آن از سوی کسانی که استفاده می‌کنند جمع‌بندی خواهد شد تا پس از موفقیت با ایجاد تسهیلات در دستور کار برای تولید انبوه قرار گیرد. به این نحو به دنبال ساخت واحدهای پیش‌ساخته هستیم تا حداقل ۳۰ هزار واحد در سال ۹۸ از این طریق تأمین و در اختیار مردم قرار گیرد.»


اسلامی تصریح کرد: «موضوع دیگر در این پروژه بحث خانه‌های روستایی است که جابه‌جا می‌شوند نه روستاهایی که آب‌گرفتگی داشتند. به‌خصوص در روستاهایی که زمین ‌لغزش داشتند در بستر قرار گرفتند که لازم است با الگوی روستایی و فرهنگ خودشان این پروژه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. با تعاملی که بنیاد مسکن خواهد داشت و نقش ویژه استانداران این الگوی موردپسند انتخاب و از این تکنولوژی در آن استفاده شود.


درنهایت کلیه اهداف این است که از تکنولوژی روز و صنعتی‌سازی بهره‌گیری شود تا ضمن استفاده حداکثری از زمان به مردم آسیبی نرسد و هرچه زودتر صاحب سرپناه شوند.» در روش دیوار پانلی بتنی هزینه ساخت و ایجاد این واحدهای مسکونی ۸۵ درصد روش‌های سنتی است که کل واحدهای در نظر گرفته ‌شده که ۸۰ متری هستند ۱۲ قطعه بوده که با دوکفی حمل می‌شوند.


سرعت تولید در نظر گرفته شده برای ساخت این واحدها ۸۰ واحد در روز است و سرعت نصب پانل‌ها یک‌روزه خواهد بود و با توجه به استفاده عمده از بتن در اعضای سازه‌ای و غیرسازه‌ای دوام بالای ۵۰ سال برای این ساختمان‌ها متصور بوده و این ساختمان‌های بتنی مشکلات آتش‌سوزی مثل سازه‌های فلزی را نداشته و به‌واسطه نوع بتن سازه‌ای آنکه یک بتن است عایق مناسبی برای حرارت است و قرار است در بازه زمانی سه‌ماهه ۱۲۰ واحد از این پروژه ساخت واحدهای پیش‌ساخته در پلدختر استان لرستان مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی