نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ اسفند | Friday 5 Mar 2021 | اِجُّمعَة ٢١ رجب ١٤٤٢
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 214 | ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۷ تير
کد خبر: ۲۰۹۰۷

اراده جدی برای توسعه حمل و نقل ریلی بنادر به منظور افزایش جابه‌جایی بار

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: برای افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر شهید رجایی از طریق ریل تفاهم‌های خوبی بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. سعید رسولی با اشاره به بازدید خود از بندر شهیدرجایی، بیان کرد: تلاش ما بر این است که سهم جابه‌جایی بار ریلی را از به بندر شهیدرجایی افزایش دهیم و به همین منظور نیز تفاهم‌های بین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته است تا ظرفیت تخلیه وبارگیری اعم از بار فله‌ای و کانتینری از طریق شبکه ریلی در بندر شهیدرجایی افزایش پیدا کند و سهم بیش‌تری از بار به وسیله ریل جابه‌جا شود.

 


 او ادامه داد: این موضوع صرفا مشمول بندر شهیدرجایی نمی‌شود و سعی ما بر این است که در همه مبادی ورودی و خروجی کریدورها سهم جابه‌جایی باز از طریق ریل افزایش پیدا کند و در شرایطی که کشور با تحریم‌های اقتصادی روبه‌رو است بتوانیم از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم.


 مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در این رابطه که آیا توسعه ریلی سایر بنادر کشور نیز در دستور کار قرار دارد؟ گفت: اراده جدی در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی کشور وجود دارد و افزایش سهم جابه‌جایی بار از بنادر در دستور کار قرار گرفته است و به همین دلیل در شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به تازگی ادراه کل لجستیک راه‌اندازی شده که در آن موضوعات مربوط به لجستیک بار به صورت تخصصی بررسی می شود و موضوع حمل و نقل ترکیبی نیز به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.


 رسولی همچنین در خصوص این‌که چه برنامه‌ای برای توسعه ریلی بنادر تعریف شده است؟ گفت: توسعه ریلی به منظور افزایش جابه‌جایی بار از طریق ریل صرفا مختص به یک بندر نیست و این برنامه  برای تمامی بنادر کشور مدنظر قرارگرفته است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی