نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۲ تير | Thursday 2 Jul 2020 | اِلخَميس ١١ ذو القعده ١٤٤١
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 218 | ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ مرداد
کد خبر: ۲۱۰۵۸

افزایش درآمد رانندگان، مشکلات را کاهش می‌دهد

علیرضا سمنانی- کارشناس حمل‌ونقل|

در حالی از اعتراضات صنفی رانندگان بیش از یک سال می‌گذرد که بسیاری از مشکلات رانندگان به قوت خود باقی مانده است. به گفته کارشناسان، حدود ۴۲ خواسته صنفی توسط رانندگان مطرح شده است که این خواسته‌ها بر اساس حوزه‌ها و وزارتخانه‌ها تقسیم‌بندی و به آنها ارجاع شد. عمده‌ترین اعتراضات رانندگان به پایین‌بودن سطح درآمدشان بود چراکه طبق گفته فعالان این صنف، این میزان درآمد با هزینه رانندگان همخوانی ندارد.


بعضی از کارشناسان معتقدند زمانی که رانندگان درآمد مناسبی داشته باشند می‌توانند با شرایط مناسب‌تری هزینه‌های خود را پوشش بدهند.
بر اساس گفته تحلیلگران؛ علاوه بر افزایش درآمد رانندگان، نرخ سوخت باید آزاد و از سوی دیگر نرخ حمل‌و‌نقل نیز واقعی شود. این در حالی است که بخشی از مطالبات رانندگان رسوبی بوده است. برای نمونه مطالبه «سختی کار» چندین سال است که در اداره‌های مختلف رسوب کرده و تنها ارگانی که می‌تواند این مشکل را حل کند نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند.


بر اساس گفته‌های کارشناسان حوزه حمل‌ونقل؛ مطالبه‌گری از سوی رانندگان نباید به صورت تکدی‌گری باشد، خواسته‌های صنفی باید از روی منطق و عاقلانه باشد تا پاسخی در شأن خواسته‌های صنفی به آنها داده شود.
نگاه دولت باید به رانندگان تغییر کند؛ اگر رانندگان بتوانند حقوق قانونی و رسمی خود را داشته باشند، دیگر احتیاجی به دولت ندارند، نباید کمک دولت به رانندگان با دید لطف‌کردن باشد.


به اعتقاد کارشناسان، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای توجه بیشتری نسبت به مکاتبات و خواسته‌های صنفی داشت. بحث تن-کیلومتر مهم‌ترین خواسته رانندگان بود که توسط سازمان راهداری به آن پاسخ داده شد چراکه محاسبه به روش تن-کیلومتر باعث می‌شود که راننده بتواند از صاحب کالا به‌درستی هزینه‌های خود را دریافت کند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی