نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲۸ شهريور | Friday 18 Sep 2020 | اِجُّمعَة ٣٠ محرم ١٤٤٢
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 233 | ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ آذر
کد خبر: ۲۱۶۵۹

تصمیم سازمان راهداری درباره بارنامه و شرکت‌های حمل‌ونقل بزرگ‌مقیاس هوشمند

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای درباره موضوع بارنامه و شرکت‌های حمل‌ونقل بزرگ‌مقیاس هوشمند کالا اطلاعیه‌ای صادر کرد. پیش‌ازاین هم این سازمان برای ارتقاء بهره‌وری ناوگان جاده‌ای اقدام به اجرای طرح‌های هوشمند کرده بود. این سازمان اعلام کرد: «در راستای اجرای تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به‌منظور تسهیل فرآیند صدور بارنامه برای وانت‌بارها برای فعالیت در جاده‌های برون‌شهری، به‌زودی سیستم تحت‌وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت‌بارها راه‌اندازی می‌شود.»
اطلاعیه الزام دریافت بارنامه
 برای حمل‌ونقل جاده‌ای کالا
در راستای شفاف‌سازی در فرایند حمل‌ونقل کالا و جلوگیری از جابهجایی خارج از شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای کالا براساس ضوابط و مقررات جاری کشور، هرگونه عملیات حمل‌ونقل با طی فرایندهای قانونی و تحت صحابت بارنامه ضروری است. به‌تمامی رانندگان، شرکت‌های حمل‌ونقل و مالکان ناوگان و صاحبان کالا تأکید می‌شود که هرگونه جابهجایی بار در جاده‌های کشور مستلزم دریافت سند حمل (بارنامه) بوده و با متخلفا ن برخورد قاطع و قانونی به عمل خواهد آمد.
اطلاعیه راه‌اندازی سیستم تحت‌وب 
صدور بارنامه الکترونیکی وانت‌بارها
در راستای اجرای تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به‌منظور تسهیل فرآیند صدور بارنامه برای وانت‌بارها برای فعالیت در جاده‌های برون‌شهری، به‌زودی سیستم تحت‌وب، صدور بارنامه الکترونیکی وانت‌بارها راه‌اندازی می‌شود. بدیهی است که پس از اجرای این سیستم، ضمن جلوگیری از فعالیت و تردد ناوگان وانت‌بار فاقد اسناد حمل (بارنامه) در جاده‌های مواصلاتی بین‌شهری، ارائه هرگونه خدمات مرتبط با پیمایش مستند به ارائه اسناد حمل معتبر (بارنامه) موکول خواهد بود. رانندگان وانت‌بار متقاضی فعالیت در حمل‌ونقل جاده‌ای می‌توانند به مراکز مجاز اعلام‌شده در سایت سازمان به نشانی www.Rmto.ir در بخش کارت هوشمند مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود و ناوگان مربوطه اقدام کنند.
اطلاعیه نحوه فعالیت و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل‌ونقل بزرگ‌مقیاس هوشمند کالا
مقرر است برای ارتقای بهره‌وری و  افزایش رضایت‌مندی ذی‌نفعان از جمله رانندگان، نسبت به تشکیل شرکت‌های حمل‌ونقل بزرگ‌مقیاس هوشمند کالا برای تصدی عملیات حمل‌ونقل جاده‌ای کالا با رویکرد استفاده حداکثری از فناوری‌های نوین سیستم‌های هوشمند اقدام شود. این‌گونه شرکت‌های هوشمند در قالب یک شرکت حمل‌ونقل بین‌شهری کالا دارای مجوزهای توأمان فعالیت سراسری و بازارگاه الکترونیکی حمل بار و احراز شرایط و الزامات فعالیت مندرج در ضوابط مربوطه تشکیل خواهند شد.
بر این اساس شرکت‌های حمل‌ونقل هوشمند متعهد خواهند شد که ظرف مدت حداکثر شش‌ماه از تاریخ اخذ مجوز فعالیت، نسبت به ایجاد و بهره‌برداری از مرکز مانیتورینگ و کنترل ناوگان و نصب سامانه هوشمند تعیین موقعیت و ردیابی خودکار ناوگان و سامانه مدیریت سرعت و عملکرد رانندگان اقدام کنند. متقاضیان تشکیل این‌گونه شرکت می‌توانند درخواست خود را به اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان محل تأسیس شرکت حمل‌ونقل سراسری ارائه کنند که در صورت احراز شرایط تعیین‌شده مجوز فعالیت صادر خواهد شد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی