نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۰ مرداد | Sunday 1 Aug 2021 | اِلأَحَّد ٢٢ ذو الحجه ١٤٤٢
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 276 | ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ آبان
کد خبر: ۲۳۴۴۲

مروری بر اخبار صنعت هواپیمایی در هفته‌ای که گذشت...

هشدار تعزیرات به گرانفروشان بلیت هواپیما
سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات با اشاره به عدم تصویب و ابلاغ نرخ نامه جدید برای بلیت هواپیما، از آمادگی این سازمان برای برخورد با متخلفان در این حوزه خبر داد. محسن عسکری گفت: «با توجه به اینکه برخی شرکت‌های هواپیمایی (ایرلاین‌ها) به‌صورت خودسر و غیرقانونی اقدام به گران‌فروشی و افزایش افسارگسیخته نرخ بلیت هواپیما و پروازهای داخلی کرده‌اند، سازمان تعزیرات آمادگی خود را برای برخور‌د با متخلفان این حوزه اعلام می‌کند.» سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی افزود: «تاکنون نرخ نامه جدیدی برای افزایش نرخ بلیت‌های هواپیمایی از سوی وزارت راه‌وشهرسازی و سازمان هواپیمایی کشور و ستاد تنظیم بازار تصویب و ابلاغ نشده است.»

 


مورد مستندی از افزایش قیمت بلیت پروازها دریافت نکرده‌ایم
محمد اسلامی وزیر راه‌وشهرسازی هفته گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص گران‌فروشی بلیت هواپیما گفته بود: «در خصوص قیمت بلیت تاکنون گزارش مستندی از اینکه کسی از سقف قیمت‌ها فراتر رفته باشد، دریافت نکرده‌ایم. اما اجازه نمی‌دهیم کسی این‌گونه با سلف‌خری پروازهای برنامه‌ای، بلیت چارتری به مردم بفروشد و بعد هم بگوید اگر لغو کردید، پولش بازنمی‌گردد چون پرواز چارتری بوده است.» وزیر راه تأکید کرد: «ما به‌شدت کنترل می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که پرواز چارتری به این صورت وجود داشته باشد که کسانی تحت عنوان آژانس، اقدام به سلف‌خری بلیت‌های پروازهای برنامه‌ای کنند و با قیمتی که خودشان تشخیص دهند آن را بفروشند، ما این روند را متوقف کرده‌ایم.»

 


واکنش «هما» در خصوص انتشار فیلم آتش‌سوزی موتور هواپیما  ATR
هفته گذشته مدیرکل روابط عمومی «هما» آتش‌سوزی موتور هواپیمای ATR این شرکت را در مسیر تهران-دزفول که فیلم آن در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها منتشر شده بود را تکذیب کرد. حسین جهانی گفت هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما با شماره پرواز  ۳۴۱۵، از تهران به مقصد دزفول در حال پرواز بود که در بین راه، موتور سمت راست هواپیما دچار نقص فنی می‌شود و خلبان در راستای حفظ مسائل ایمنی تصمیم می‌گیرد پرواز را دوباره به مهرآباد بازگرداند. جهانی ضمن تکذیب مسئله آتش‌سوزی در موتور هواپیمای ATR عنوان کرد: «با توجه به اینکه خلبان تصمیم به استارت زدن مجدد می‌کند، ازآنجایی‌که کمی بنزین در محفظه احتراق جمع شده بود بنزین آتش می‌گیرد. فیلم آتش‌سوزی که در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها منتشر شده به همین دلیل که عنوان شد، بوده و ارتباطی با آتش گرفتن موتور هواپیما ندارد.»

 


جهش ۲۵ درصدی سهام امریکن‌ایرلاینز با اخبار خوش از واکسن کرونا
پس‌ازاین که غول‌های دارویی آمریکا و آلمان اعلام کردند واکسن کرونای آنها تا حد قابل قبولی مؤثر است، سهام ایرلاین‌های آمریکا با جهشی ۲ رقمی روبرو شدند. سهام امریکن‌ایرلاینز در معاملات اینترنتی قبل از باز شدن بازارهای رسمی وال‌استریت ۲۵ درصد جهش کرد. سهام دلتا ایرلاینز ۱۸ درصد بالا آمد و سهام یونایتدایرلاینز بیش از ۲۰ درصد جهش کرد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی