نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ اسفند | Friday 5 Mar 2021 | اِجُّمعَة ٢١ رجب ١٤٤٢
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 289 | ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ بهمن
کد خبر: ۲۳۹۱۳

ماهان و کارون اخطار گرفتند

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اخطار این سازمان به شرکت هواپیمایی ماهان و کارون به دلیل عدم رعایت مقررات ابلاغی مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.
 محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اطمینان از رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها به صورت مستمر ادامه دارد، اظهار داشت: «سازمان هواپیمایی کشوری به دلیل عدم رعایت مقررات ابلاغی مقابله با شیوع ویروس کرونا به شرکت‌های هواپیمایی ماهان در مسیر کرمان- تهران در ۱۵ بهمن‌ماه و کارون در مسیر اهواز- تهران در ۱۴ بهمن‌ماه اخطار داد.»
او با بیان اینکه عدم توجه به مفاد مقررات ابلاغی باعث به خطر افتادن سلامتی همکاران و مسافران خواهد شد، افزود: «ضمن اخطار رعایت کامل دستورالعمل‌های ابلاغی، شرکت‌های هواپیمایی باید نسبت به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت پذیرش در تمامی پروازها اقدام کنند.»

 


کمترین امنیت شغلی خلبانان در خاورمیانه و آفریقا
با رسیدن نرخ بیکاری خلبان‌ها به ۳۰ درصد، خلبانانی که برای خطوط هوایی خاورمیانه و آفریقا پرواز می‌کنند، بالاترین سطح استرس را در صنعت دارند و از ناامیدترین خدمه در جهان هستند.

 


بحران کرونا باعث رکود در بازارهای هواپیمایی شده و هزاران خلبان شغل خود را از دست داده‌اند. درحالی‌که بسیاری از کسانی که موقعیت خود را حفظ کرده‌اند مجبورند در شرایط بدتر و با پرداخت حقوق کمتر کار کنند.
خلبانان در خاورمیانه و آفریقا (۸۵ درصد) نگران امنیت شغلی خود هستند؛ عواملی مانند از دست دادن شغل همکاران و سقوط شرکت‌های هواپیمایی بر احساسات خلبان‌ها به‌ویژه خلبانان جوان تأثیر بیشتری داشته است.

 


مارک چارمن یکی از کارشناسان این گزارش در این رابطه گفت: «اگرچه در حال حاضر کاهش تعداد خلبانان تأثیری فوری بر عملکرد شرکت‌های هواپیمایی نداشته ولی ما پیش‌بینی می‌کنیم که اگر این کاهش ادامه یابد، تیم‌های جذب خلبان زمان سختی را پیش رو خواهند داشت.»
حدود یک‌سوم خلبانان اکنون بیکار هستند. بررسی سال گذشته نشان داد که تقاضا برای خلبانان به‌ویژه در بازارهای در حال رشد مانند خاورمیانه کاهش بیشتری داشته است.

 


ورود دومین محموله واکسن کرونا به کشور
دومین محموله واکسن کرونای اسپوتنیک‌وی از مسکو با پرواز ماهان بامداد روز ۲۵ بهمن‌ماه ۹۹ به تهران منتقل شد. پیش‌ازاین، نخستین واکسن اسپوتنیک‌وی ساعت ۱۵ و ۵۰ دقیقه روز پنج‌شنبه ۱۶ بهمن با پرواز ماهان وارد کشور شد
این محموله شامل ۲۳ بسته واکسن کرونای اسپوتنیک‌وی به وزن ۳ هزار و ۲۴۲ کیلوگرم و مقدار ۱۰۰ هزار دوز بود.

 


تغییرات پی‌درپی مدیریتی در کیش ایر
محمدرضا حبیبی به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره و مدیرعامل جدید شرکت هواپیمایی کیش منصوب شد.
کمتر از دو ماه از انتصاب سید جواد هاشمی تهرانی به‌عنوان مدیرعاملی کیش‌ایر می‌گذرد که مرتضی بانک، دبیر شورای عالی منطقه آزاد کیش هفته گذشته در حکمی محمدرضا حبیبی را به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل جدید کیش‌ایر معرفی کرد.
سید جواد هاشمی تهرانی در اواسط آذرماه سال جاری جایگزین فرزانه شرفبافی شده بود که این مدیریت به بیش از دو ماه به طول نینجامید.

 


بلیت پروازهای نوروزی افزایش نمی‌یابد
 معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ بخشنامه این سازمان به شرکت‌های هواپیمایی در خصوص ممنوعیت افزایش قیمت بلیت در پروازهای نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.
ابوالقاسم جلالی دقایقی درباره قیمت بلیت پروازهای داخلی در سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ گفت: قیمت بلیت هواپیما برای سفرهای نوروزی پیش رو افزایش نمی‌یابد.
او افزود: «با انجمن شرکت‌های هواپیمایی صحبت شده تا افزایش قیمت بلیت هواپیما در نوروز نداشته باشند. این موضوع به دفاتر فروش بلیت نیز ابلاغ شده است.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی