نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۸ آذر | Thursday 9 Dec 2021 | اِلخَميس ٤ جمادي الاولي ١٤٤٣
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 299 | ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۰ خرداد
کد خبر: ۲۴۳۴۵
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:

تخصیص بیشترین اعتبارات سال ۱۴۰۰ به بهسازی راه‌های اصلی و شریانی

معاون وزیر راه‌وشهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نگهداری مطلوب از راه‌های اصلی و شریانی کشور است.
به گزارش «حمل‌ونقل» و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی (زنجان)، داریوش امانی در زنجان با تشریح برنامه‌های اولویت‌دار سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در حوزه عمرانی اظهار کرد: یکی دیگر از اولویت‌های این سازمان در سال جاری ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز است و تأمین اعتبار پروژه‌های مربوط به نقاط حادثه‌خیز که ۷۰ درصد از عملیات عمرانی آنها انجام‌شده به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و تا پایان فعالیت دولت افتتاح می‌شوند.

 

او به بازدید خود از پروژه‌های در دست انجام و اقدامات مطلوب انجام‌شده در سطح استان زنجان اشاره و تصریح کرد: عملیات ایمن‌سازی شش نقطه از بین هفت نقطه حادثه‌خیز استان که در بین پروژه‌های اولویت‌دار سازمان قرار گرفته بود انجام شده و طبق بررسی‌های انجام شده و بازدید میدانی امروز یک پروژه هم تا دو ماه آینده عملیاتی خواهد شد. رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به قرار گرفتن زنجان در کنار شاهراه‌های ارتباطی کشور ادامه داد: با توجه به اولویت‌دار بودن بهینه‌سازی شریان‌های اصلی ارتباطی کشور سال گذشته بخشی از روکش، روشنایی و نصب نیوجرسی برای جداسازی اتوبان زنجان‌-‌قزوین انجام شد که این اقدامات به‌ویژه در بخش روکش، لکه‌گیری و درزگیری در سال جاری نیز ادامه می‌یابد.

 


معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه پیگیر وضعیت آزادراه زنجان‌–‌تبریز هستیم، تصریح کرد: بهره‌بردار بزرگراه زنجان-‌تبریز بانک ملی است و در این خصوص صورت‌جلسه‌ای هم وجود دارد که امیدواریم مسئولان بانک ملی هم کمک کنند تا مشکلات این مسیر رفع شود.
معاون وزیر راه‌وشهرسازی به بازدید خود از ماشین‌آلات اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان اشاره کرد و گفت: تأمین اعتبار برای بهسازی و همچنین نوسازی این ناوگان در دستور کار قرار گرفته است که در این راستا با اجرایی شدن قرارداد با شرکت هپکو چند دستگاه ماشین‌آلات جدید در اختیار استان هم قرار خواهد گرفت.

 


 رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نگهداری مطلوب مسیرهای اصلی، شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز و ایمن‌سازی این نقاط و بهسازی محورهای منتهی به مرز و استان‌های مرزی و محورهای ترانزیتی را ازجمله اولویت‌های کاری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد و افزود: اعتبار لازم برای تحقق این اهداف مدنظر سازمان قرار دارد. امانی به دیدار خود با نیروهای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشاره و با تأکید بر عملکرد مطلوب این نیروها گفت: این نیروها علاوه بر انجام وظایف خود اقدام به کسب مهارت در امور دیگر کرده بودند تا در مواقع موردنیاز از مهارت خود برای رفع مشکلات استفاده کنند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی