نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۸ آذر | Thursday 9 Dec 2021 | اِلخَميس ٤ جمادي الاولي ١٤٤٣
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 299 | ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۰ خرداد
کد خبر: ۲۴۳۷۳

تحویل ۹۹ درصد واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر

بر اساس تقسیم‌بندی که در آغاز راه‌اندازی پروژه مسکن مهر انجام شد، ساخت واحدهای مسکونی این مجموعه در شهرهای با جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر بر عهده اداره کل راه‌وشهرسازی و در شهرهای کمتر از این جمعیت نیز بر عهده اداره کل بنیاد مسکن قرار گرفت. معاون مسکن اداره کل مسکن و شهرسازی گیلان در همین ارتباط با بیان اینکه ۷۴ هزار و ۵۰۰ واحد به‌عنوان مسکن مهر برای گیلان پیش‌بینی شده بود در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ساخت ۵۱ هزار واحد شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر بر عهده راه‌وشهرسازی و ۲۳ هزار واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز بر عهده بنیاد مسکن قرار گرفت. حسین کشاورز گفت: از مجموع تعهد ۵۱ هزار واحدی اداره کل راه‌وشهرسازی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، هفت هزار و ۵۰۰ واحد سه‌جانبه، ۱۴ هزار واحد تعاونی‌ها و ۲۹ هزار و ۷۰۰ واحد خود مالک بودند.

 

او با بیان اینکه تا پیش از سال ۹۲ حدود ۴۵ درصد یعنی ۲۳ هزار واحد ساخته و تحویل متقاضیان شد، افزود: از سال ۹۲ تاکنون مابقی واحدها نیز تکمیل و تحویل متقاضیان واجد شرایط شده است و هم‌اکنون به‌غیراز حدود ۷۰۰ واحد باقی‌مانده تعداد ۵۰ هزار و ۳۰۰ واحد به صاحبانشان تحویل شد. معاون مسکن اداره مسکن و شهرسازی گیلان همچنین مشکلات حقوقی را علت تأخیر در بهره‌برداری این ۷۰۰ واحد باقی‌مانده عنوان و تصریح کرد: تلاش می‌شود تا مشکلات این واحدها نیز هر چه سریع‌تر رفع و به صاحبانش تحویل شود.

 

کشاورز پیش‌بینی کرد که از این تعداد ۲۰۰ واحد تا پایان خردادماه جاری به بهره‌برداری برسد و مابقی تا پایان شهریورماه یعنی پیش از پایان دولت تحویل متقاضیان خواهد شد. به گفته او، عمده واحدهای مسکن مهر در استان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تکمیل و تحویل متقاضیان شد، ضمن آنکه برای محوطه‌سازی و امکاناتی همچون ساخت مسجد، مدرسه و درمانگاه کمک‌های مالی از سوی دولت برای آنها صورت گرفت. کشاورز اظهار داشت: با وجود دشواری‌های مالی تسهیلات بانکی برای این واحدها افزایش یافت که از ۲۵ میلیون تومان هم‌اکنون به ۴۵ میلیون تومان رسیده است. او با اشاره به اینکه مسکن مهر بدون متقاضی در گیلان وجود ندارد، افزود: یکی از افتخارات دولت این است که پرونده پروژه عظیم مسکن مهر در این دولت بسته شده است.

 


ساخت بزرگراه‌های جدید با هدف کاهش تصادفات در اردبیل
استاندار اردبیل گفت: بزرگراه‌های جدید با هدف کاهش تصادفات در اردبیل احداث می‌شود. به گزارش «حمل‌ونقل»، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل، در جلسه شورای راهبری تصادفات استان گفت: در حال حاضر ۳۵۰ کیلومتر از جاده‌های استان در محورهای مختلف در دست احداث است و هرسال تا ۶۰ کیلومتر به بزرگراه‌های سطح استان با هدف کاهش میزان تصادفات جاده‌ای افزوده می‌شود. او گفت: نسبت به سه سال گذشته کار احداث بزرگراه‌ها در استان اردبیل با جذب اعتبار مناسب رشد قابل‌توجهی یافته و در حال حاضر در شمال استان از پارس‌آباد به سمت مشگین‌شهر، در مشگین‌شهر، محور رضی امیرکندی و گرمی به سمت بیله‌سوار در حال احداث است. استاندار اردبیل با بیان اینکه در آمار مقایسه‌ای میزان تصادفات برون‌شهری در دو ماهه امسال نسبت به دو ماهه سال ۹۹ چندان تغییری دیده نمی‌شود، بیان کرد: اصلی‌ترین راهکار در کاهش میزان تصادفات در سطح استان به‌ویژه در فصل تابستان اجرای برنامه‌های اساسی و ایمن‌سازی جاده‌ها است.

 

بهنام‌جو از ایمن‌سازی جاده سرچم از دو محور اردبیل به سرچم و به‌عکس خبر داد و افزود: یکی از تأثیرگذارترین جاده‌ها یعنی کلور درام در محور زنجان _منجیل به سمت خلخال است که با احداث و بهسازی آن بار ترافیک جاده سرچم کاهش می‌یابد و سبب کاهش خیلی از تصادفات می‌شود. او با بیان اینکه این محور در حال احداث است و قطعه اول نیز به‌زودی شروع می‌شود، بیان کرد: ساخت قطعه اول کار به مناقصه رفته است و امید می‌رود در سال‌های آینده یک محور ایمن و پرکاربرد برای رانندگان ایجاد شود.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی